Čarnogurskí potrebujú veľa ...

Autor: Radovan Bezák | 27.2.2014 o 20:58 | (upravené 27.2.2014 o 21:56) Karma článku: 14,98 | Prečítané:  335x

Dnes sa Ján Čarnogurský 20 minút spovedal na TA3 z hriechov svojho otca. Mňa viac zaujíma činnosť jeho syna - dokáže sa Ján Čarnogurský od neho dištancovať? Alebo je to princíp činnosti celej ich rodiny? Robert BEZÁK: VYZNANIE, str. 79-80 Ján Čarnogurský mladší na prvom stretnutí so mnou, hneď po tom, ako mi odovzdal sošku Panny Márie, požadoval za ukončenie zmluvy 4 milióny eur.

Najskôr citát z knihy Roberta BEZÁKA: VYZNANIE, str. 79-80 (dúfam, že nie príliš dlhý):

"Ani zmluvy, ktoré sme našli na úrade a právne boli v poriadku, neboli vždy prospešné pre cirkev. To bol aj prípad exkluzívnej zmluvy  s advokátskou kanceláriou Jána Čarnogurského mladšieho - ULC Čarnogurský, s. r. o. Za rok 2007 účtovala táto kancelária za poskytované právne služby 8 989 695 korún, za rok 2008 5 429 054 korún, pričom Trnavská arcidiecéza zamestnávala dvoch vlastných právnikov. Na riziko tejto veľmi nevýhodnej zmluvy sme v súvislosti s reorganizáciou diecéz upozorňovali aj ostatných biskupov a napokon musela Trnavská arcidiecéza, Bratislavská arcidiecéza a Nitrianska diecéza z dôvodu ukončenia zastupovania v reštitučných sporoch zaplatiť ULC Čarnogurský, s. r. o. v novembri 2009 spolu sumu 1 659 695 eur. Pritom Ján Čarnogurský mladší na prvom stretnutí so mnou, hneď po tom, ako mi odovzdal sošku Panny Márie, požadoval za ukončenie zmluvy 4 milióny eur. Pre porovnanie - advokátska kancelária, s ktorou sme následne uzatvorili zmluvu, poskytovala všetky právne služby pre všetky subjekty Trnavskej arcidiecézy, vrátane zastupovania v reštitučných sporoch 4 000 eur mesačne, bez nároku na podielovú odmenu z úspešných reštitučných sporov."

Takto sa gazduje v rodine Čarnogurských asi od nepamäti. Čudujem sa pánovi Palkovi a Mikloškovi, že sú ešte ochotní stratiť za Čarnogurských dobré slovo.

Je zbytočné sa hrabať v histórii, keď dosť dôkazov o bezostyšnej nenásytnosti tejto rodiny máme z posledných rokov a Čarnogurský starší synovi v kancelárii pomáha.

Máme to chápať ako cenu za slobodu, ktorú pomohol v roku 1989 vybojovať?

Máme byť Spirituálovi vďačný za to, že uhradil náš dlh voči Čarnogurským?

Je už dlh uhradený, alebo musíme ešte ďalej platiť Čarnogurského ako prezidenta?

 

Podľa mňa už stačilo.

 

PS: ULC Čarnogurský s.r.o. zmenila nazov 18.10.2011 na Čarnogurský ULC s.r.o.  :) 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Gajdoša kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda mali povedať do konca septembra.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?